• OPATRENIA A ŠKOLSKÝ SEMAFOR

• Platný od 19.1.2022

Návrh opatrení proti SARS-CoV-2 (variant Omikron) „Návrh opatrení proti SARS-CoV-2 (variant Omikron)“ slúži ako náhrada za doposiaľ platný Covid Automat. Návrh prináša zjednodušenie a zjednotenie opatrení na dobu určitú, počas vlny Omikron. „Návrh opatrení proti SARS-CoV-2 (variant Omikron)“ bol prijatý na základe uznesenia vlády SR č. 29 z 12. 1. 2022. Súčasťou „Návrhu opatrení proti SARS-CoV-2 (variant Omikron)“je časť upravujúca opatrenia pre školy a školské zariadenia.

CVČ

• Prezenčne do 12 rokov a dvoch mesiacov bez obmedzenia ale s dôrazne odporúčaným OTP (odporúčané testovanie Ag samotesty)  -odovzdať tlačivo bezpríznakovosť    bezpriznakovost_od_26.11..pdf
            • Prezenčne v režime OTP od 12 rokov a dvoch mesiacov (platí platný Ag test zo školy)

Na účel testovania môže byť použitý aj Ag samotest zo školy nie starší ako 48 hodín jeho vykonanie môže potvrdiť rodič alebo poverená osoba prostredníctvom „Potvrdenia o vykonaní antigénového samotestu s negatívnym výsledkom“ Priloha_-_potvrdenie_o_vykonani_samotestu.pdf. Na účely samotestovania žiak obdrží samotesty len prostredníctvom svojej kmeňovej školy.

• Oznamujeme rodičom a členom záujmových útvarov,

že od 11.1.2021 obnovujeme činnosť.